Postaw na szlagiery

Wśród modowych pewniaków, które zawsze warto mieć w szafie, bo nigdy nie przestają być trendy, wymienia się wysokiej jakości białą koszulę, nieśmiertelną skórzaną ramoneskę, idealnie skrojone dżinsy, powracający każdej jesieni i dopasowujący się do figury trencz, małą czarną i szpilki na każdą okazję, a także, a może przede wszystkim… torebkę. Stylową. Ponadczasową. Klasyczną. Na lata.

Inwestycja w modę

Od pewnego czasu zmienia się podejście do mody i kupowania – więcej przestaje znaczyć lepiej. Zgodnie z nową filozofią zakupy wykonujemy rzadziej, ale za to z głową. Co to oznacza? Że coraz częściej decydujemy się na wysokiej jakości produkty luksusowe, które nabyć możemy np. z drugiej ręki, tak jak na dreambig.pl.

Świadomi fashioniści podchodzą do zakupów praktycznie. Wiedzą, że zaopatrywanie się w dobrą gatunkowo odzież, buty i dodatki, które w przeciwieństwie do rzeczy z sieciówek wystarczą na dłużej, to nie tylko dobry pomysł z punktu widzenia ekologii. Produkty premium mogą także stać się rewelacyjną inwestycją kapitału. Zwłaszcza, jeśli uda się nam upolować jedną z tych torebek.

Chanel Flap Bag

Była pierwszą na świecie torebką na ramię – zaprojektowana przez Coco Chanel, która zwyczajnie miała dosyć noszenia torebki w ręku. Powstała w latach 20. XX wieku, a projektantka zaczerpnęła inspiracji, obserwując torby żołnierskie. Nowszą wersję dom mody wypuścił w lutym 1955 roku i torebka, którą dziś można kupić w butiku różni się jedynie detalem od modelu z lat 50.

Chanel Flap Bag to zatem najbardziej rozpoznawalny na świecie i pożądany modowy dodatek. Może pochwalić się ponadczasową elegancją i najwyższą jakością wykonania. Zrobiona z caviar skin Chanel Flap Bag jest odporna na zadrapania i wytrzymała, niezależnie od kaprysów pogody.

O modelu Chanel Flap Bag mówi się, że to definicja szyku i stylu, a także ze względu na jej cenę definicja luksusu. Ale torebka nie zawsze kosztowała krocie. W 1955 roku można było ją kupić za ok. 200 euro (ok. 850 zł), a w latach 90. już za ponad 1 000 euro. Chanel bowiem sukcesywnie podnosi ceny swoich produktów, a torebki nie podlegają przecenom.

Dziś wartość tego kultowego dodatku to, w zależności od rozmiaru, od ok. 4 100 euro (ok. 17 400 zł) do ok. 7 900 euro (ok. 33 500 zł). Według specjalistów torebki Chanel będą zyskiwać na wartości i faktycznie z roku na rok ceny u projektanta zauważalnie rosną. Dlatego też uważamy, że warto w nią zainwestować już dziś. Zaglądaj na dreambig.pl – jest szansa, że właśnie u nas upolujesz model Chanel Flap Bag lub model Chanel Boy, którego cena od premiery również wzrasta!

 

Birkin Bag…

Niemal legendarna już torebka Hermès Birkin nie jest dodatkiem dla każdego. To jedna z najdroższych torebek na świecie i znaleźć ją można jedynie w szafach wybrańców – sław i osobistości. Klientki muszą czekać na torebkę około 2 lat, Hermès bowiem wypuszcza na rynek ograniczoną liczbę produktów, czyniąc je niemal niedostępnymi, przez co też bardziej pożądanymi.

Stworzona w pierwszej połowie lat 80. XX wieku torebka Birkin to dziś produkt kolekcjonerski. Jego wartość będzie zależała od metalowych dodatków, a także koloru i rodzaju skóry, z jakiego torebka jest wykonana – np. skóry cielęcej, strusiej, krokodylej lub jaszczurki. Ceny torebek Birkin zaczynają się od ok. 6 500 euro (ok. 28 000 zł), natomiast prawdziwie luksusowe egzemplarze mogą kosztować nawet 118 000 euro (ok. 500 000 zł. Jedna z torebek Birkin, wykonana z krokodylej skóry, ozdobiona białym złotem i diamentami, została sprzedana na aukcji za 235 000 euro (ponad milion złotych).

…i inne perełki

Nie tylko Chanel i Hermès tworzy rozchwytywane przez miłośników mody dodatki-klasyki, które mogą stanowić świetną lokatę kapitału. Ponadczasowe i kultowe modele torebek produkują także m.in. Dior i Louis Vuitton.

Ulubiona torebka Księżnej Diany, Lady Dior jest dostępna w różnych kombinacjach kolorystycznych i materiałach – od tweedu po skórę jagnięcą, cielęcą czy też strusią. Modele limitowane Lady Dior, czyli zrobione ze skóry pytona albo jaszczurki, to właśnie te najbardziej rozchwytywane warianty, zwłaszcza jeśli chcesz, by zakup torebki stał się także inwestycją. Wartość Lady Dior potrafiła się podnieść w ciągu paru lat o kilkanaście procent, dziś zaś ceny produktu dochodzą do ok. 5 700 euro (ok. 24 000 zł).

Podobnie ma się sprawa z modelem Louis Vuitton, Neverfull – limitowane wersje torebki potrafią dziś kosztować dwa razy więcej niż pierwotnie. Co ciekawe, pojemna, ozdobiona charakterystycznym wzorem projektanta Neverfull była najszybciej sprzedającą się używaną torebką w 2015 roku. Model jest jednak często podrabiany, dlatego też, jeśli chcesz mieć gwarancję oryginalności, poluj na torebkę Louis Vuitton na dreambig.pl.

 

Wybieraj klasykę

Uważamy, że wybierając produkty premium, warto sięgnąć po modowe klasyki – prestiżowe i niezmiennie uniwersalne. One nie tylko pozwolą Ci na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze, pozostając aktualnymi niezależnie od zmieniających się z każdym sezonem trendów. Niektóre z tych rzeczy, np. szlagierowe torebki od znanych projektantów, będą doskonałą lokatą kapitału. Pierwszym krokiem w kierunku takiej inwestycji może okazać się wizyta w internetowym komisie z luksusową modą z drugiej ręki, dreambig.pl.

 

Równowaga nie tylko szafie

W dreambig.pl kochamy modę, a jeszcze bardziej kochamy modę zrównoważoną, czyli ekologiczną i społecznie odpowiedzialną. Wierzymy, że bycie świadomym konsumentem – kupowanie rzeczy ponadczasowych, wysokiej jakości, a do tego vintage – to nie tylko korzyść dla Ciebie i Twojej szafy, ale także dla środowiska.

Lepiej „z drugiej ręki”

Powiedzenie, że w przyrodzie powinna istnieć równowaga, jeszcze nigdy nie było tak aktualne, biorąc pod uwagę fakt, że świat stoi w obliczu kryzysu klimatycznego. Ekologiczny styl życia, segregacja śmieci, a także zmiana przyzwyczajeń zakupowych, czyli stopniowe odchodzenie od filozofii konsumpcjonizmu, to ważne kroki w kierunku ochrony środowiska naturalnego.

W dreambig.pl, który oferuje luksusową modę „z drugiej ręki” (eng. second hand), wierzymy, że w pierwszej kolejności zmiany powinny się zadziać w tym „najbliższym środowisku”, chociażby od wprowadzenia porządku i równowagi we własnej szafie.

Przemysł odzieżowy to bowiem jedna z największych branż, która odpowiada za zanieczyszczenie środowiska, produkując rocznie ponad 100 mld sztuk odzieży, z czego mniej niż 1% trafia do ponownego obiegu. Przemyślane decyzje zakupowe to zatem połowa sukcesu.

Decydując się na dobre jakościowo rzeczy z drugiej ręki, nie zaś na odzież z sieciówek, z której 50% trafia do kosza w ciągu roku od zakupu, każdy z nas ma znaczący wpływ na modę odpowiedzialną, a co za tym idzie, na planetę.

Moda zrównoważona

W jaki sposób żyć odpowiedzialnie i w zgodzie ze środowiskiem, a do tego pozostać modnym? Dreambig.pl zachęca Cię do zaprzyjaźnienia się z modą zrównoważoną. Zakłada ona przede wszystkim ograniczenie kupowania nowych produktów. To także mobilizacja do niewyrzucania rzeczy, a zamiast tego do dbania i naprawiania ubrań, które już znajdują się w Twojej szafie.

Co jeszcze? Zrezygnuj z poliestru i innych syntetyków na rzecz dobrych, naturalnych tkanin. Kupuj rzeczy używane, vintage, ponadczasowe i bądź świadomym konsumentem. Oznacza to, że zanim zdecydujesz się na zakup czegoś nowego, zastanów się, czy na pewno jest Ci to potrzebne. Kupuj wolno i z rozwagą, zwłaszcza że „szybka moda” (eng. fast fashion) zwyczajnie nie jest już modna.

Podejście ekologiczne, zrównoważone, to także do sprzedawanie, wymienianie lub oddawanie innym rzeczy, które nie są Ci już potrzebne lub po prostu Ci się znudziły. Od czego zacząć? Przejrzyj swoje rzeczy i dołącz do dreambig.pl. Wspieraj z nami modę odpowiedzialną!

Kim jesteśmy

Jesteśmy internetowym komisem oferującym luksusową modę z drugiej ręki. Za pośrednictwem dreambig.pl możesz wygodnie i bezpiecznie kupować, a także sprzedawać nowe lub używane ubrania, buty, torebki i akcesoria od topowych projektantów. Zaufały nam gwiazdy, styliści i influencerzy, którzy tak jak my wspierają i promują modę zrównoważoną (eng. sustainable fashion).

Wiedz, że zanim nowe modowe perełki pojawią się u nas na stronie, weryfikujemy ich autentyczność. Dajemy gwarancję oryginalności sprzedawanych przez nas produktów, które są starannie wyselekcjonowane. Dlatego też jesteśmy przekonane, że dreambig.pl zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wyrafinowanych i wymagających fashionistek, zwłaszcza tych, które podchodzą do mody odpowiedzialnie i świadomie. Bo warto mieć realny wpływ i zadbać o równowagę w przyrodzie.