Równowaga nie tylko szafie

W dreambig.pl kochamy modę, a jeszcze bardziej kochamy modę zrównoważoną, czyli ekologiczną i społecznie odpowiedzialną. Wierzymy, że bycie świadomym konsumentem – kupowanie rzeczy ponadczasowych, wysokiej jakości, a do tego vintage – to nie tylko korzyść dla Ciebie i Twojej szafy, ale także dla środowiska.

Lepiej „z drugiej ręki”

Powiedzenie, że w przyrodzie powinna istnieć równowaga, jeszcze nigdy nie było tak aktualne, biorąc pod uwagę fakt, że świat stoi w obliczu kryzysu klimatycznego. Ekologiczny styl życia, segregacja śmieci, a także zmiana przyzwyczajeń zakupowych, czyli stopniowe odchodzenie od filozofii konsumpcjonizmu, to ważne kroki w kierunku ochrony środowiska naturalnego.

W dreambig.pl, który oferuje luksusową modę „z drugiej ręki” (eng. second hand), wierzymy, że w pierwszej kolejności zmiany powinny się zadziać w tym „najbliższym środowisku”, chociażby od wprowadzenia porządku i równowagi we własnej szafie.

Przemysł odzieżowy to bowiem jedna z największych branż, która odpowiada za zanieczyszczenie środowiska, produkując rocznie ponad 100 mld sztuk odzieży, z czego mniej niż 1% trafia do ponownego obiegu. Przemyślane decyzje zakupowe to zatem połowa sukcesu.

Decydując się na dobre jakościowo rzeczy z drugiej ręki, nie zaś na odzież z sieciówek, z której 50% trafia do kosza w ciągu roku od zakupu, każdy z nas ma znaczący wpływ na modę odpowiedzialną, a co za tym idzie, na planetę.

Moda zrównoważona

W jaki sposób żyć odpowiedzialnie i w zgodzie ze środowiskiem, a do tego pozostać modnym? Dreambig.pl zachęca Cię do zaprzyjaźnienia się z modą zrównoważoną. Zakłada ona przede wszystkim ograniczenie kupowania nowych produktów. To także mobilizacja do niewyrzucania rzeczy, a zamiast tego do dbania i naprawiania ubrań, które już znajdują się w Twojej szafie.

Co jeszcze? Zrezygnuj z poliestru i innych syntetyków na rzecz dobrych, naturalnych tkanin. Kupuj rzeczy używane, vintage, ponadczasowe i bądź świadomym konsumentem. Oznacza to, że zanim zdecydujesz się na zakup czegoś nowego, zastanów się, czy na pewno jest Ci to potrzebne. Kupuj wolno i z rozwagą, zwłaszcza że „szybka moda” (eng. fast fashion) zwyczajnie nie jest już modna.

Podejście ekologiczne, zrównoważone, to także do sprzedawanie, wymienianie lub oddawanie innym rzeczy, które nie są Ci już potrzebne lub po prostu Ci się znudziły. Od czego zacząć? Przejrzyj swoje rzeczy i dołącz do dreambig.pl. Wspieraj z nami modę odpowiedzialną!

Kim jesteśmy

Jesteśmy internetowym komisem oferującym luksusową modę z drugiej ręki. Za pośrednictwem dreambig.pl możesz wygodnie i bezpiecznie kupować, a także sprzedawać nowe lub używane ubrania, buty, torebki i akcesoria od topowych projektantów. Zaufały nam gwiazdy, styliści i influencerzy, którzy tak jak my wspierają i promują modę zrównoważoną (eng. sustainable fashion).

Wiedz, że zanim nowe modowe perełki pojawią się u nas na stronie, weryfikujemy ich autentyczność. Dajemy gwarancję oryginalności sprzedawanych przez nas produktów, które są starannie wyselekcjonowane. Dlatego też jesteśmy przekonane, że dreambig.pl zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wyrafinowanych i wymagających fashionistek, zwłaszcza tych, które podchodzą do mody odpowiedzialnie i świadomie. Bo warto mieć realny wpływ i zadbać o równowagę w przyrodzie.

Powiadom mnie o dostępnośći Powiadomimy Cię kiedy produkt wróci na stan. Wystarczy że podasz nam swój email.
Email Nie dzielimy się twoim adresem email z nikim innym.